Author: gajaangels  //  Category: Przebudzenie

„Jesli wiele osób jest do czegoś przekonanych,
to możesz mieć pewność,że się mylą”

Dlaczego ? Dlatego,że większość z nas śpi. Nie może więc właściwie widzieć. Przebudzeni stanowią zdecydowaną mniejszość- oni widzą naprawdę .
,,Każda nowa idea na początku była bluźnierstwem.”To,co twierdzi jednostka ,
bardzo często jest szokiem dla większości.Jednak historia pokazała niejednokrotnie
i ponad wszelką wątpliwość,że to,co kiedyś uważano za absurd,z czasem stało się faktem .
Odkąd zaczęłam otwierać oczy ,przyglądać się,obserwować i wyciągać
wnioski,zmieniłam wiele rzeczy .Z wielkim niedowierzaniem,a nie rzadko ze śmiechem ,myślałam o swoich czynach,o powielanych tradycjach.Ja- robot,niemal bezwiednie wykonywałam czynności bez kropli zastanowienia się nad tym:-dlaczego właśnie tak?
Każdego dnia dochodzę do nowych wniosków,odrzucając stare schematy myślenia .
Choć wydawać ,mogłoby się ,że już widzę ,słyszę i rozumiem, proces ten trwa i trwa.Uświadamia mi to,jak trudno jest oczyścić umysł.
,,Prawdziwy akt nie polega na odnajdywaniu nowych lądów,ale na patrzeniu na stare
w nowy sposób.”
W ostatnim czasie zaczął dochodzić do mnie absurd związany z obchodem sylwestra i Nowego Roku.Po pierwsze witamy go o 24.00.Ta godzina nie jest związana ze światłością.Po drugie z wielkim hałasem.,który przede wszystkim jest tragedią dla zwierząt.Jeśli nikt jeszcze nie widział męki psów w sylwestrową noc ,to gorąco polecam.Nie powinniśmy też zapominać o niemowlętach,które często wybudzają się ze snu z wielkim płaczem,podczas takich hałasów.Również ludzie starsi źle to znoszą.Zastanawiam się jak wielkim trzeba być egoistą,a raczej sadystą,by bawić się kosztem innych ludzi.Jedynym wytłumaczeniem tej sytuacji jest dla mnie to,że tak wielkim snem pogrążeni są ludzie.Myślę,iż nie ma możliwości by człowiek świadomy,przebudzony uczestniczył w takiej zabawie.
Z ogromną radością przeczytałam w prasie ,iż na facebooku jest prowadzona akcja,
mająca na celu uczulenie ludzi na ten problem. Wiele osób zintegrowało się i mam nadzieję ,że zastosuje to w praktyce .Zastanawiam się również ilu z nas Polaków wie,kiedy Słowianie obchodzili Nowy Rok.Było to pierwszego dnia wiosny ,wtedy
kiedy świat budził się do życia po zimie ,a dzień stawał się dłuższy i światłość górowała nad ciemnością .Ja również obchodzę Nowy Rok 21 marca .Uważam ,że ten czas bardziej pasuje do tych obchodów. Już dawano ludzie przestali słuchać matki ziemi i żyć z jej rytmem .Ponosimy za to wiele konsekwencji i zapewne jeszcze więcej poniesiemy .
Niedawno moja córka obchodziła urodziny.Miała piękny i tort ,ale nie było na nim świeczek .Oczywiście wywołało to wielkie zdziwienie u gości.Tort urodzinowy bez świeczek ,które można zdmuchnąć ,aby nasze marzenie się spełniło ?
Dla mnie świeczki są symbolem światła .Ja staram się rozświetlać ciemność ,a nie gasić światłość .Więc uważam , iż myślenie o czymś co dla nas jest ważne ,co chcemy ,aby się spełniło i gaszenie w tym momencie świeczki,jest absurdem.
Dlatego na urodzinach mojej córki paliło się wiele świec i nikt ich nie gasił,
a marzenia ? Spełnią się jeśli sobie na nie zapracujemy, bo nie ma nic za darmo.
Ostatnio zastanawiałam się nad chwilą ,kiedy para młoda po wypiciu toastu, rzuca za siebie kieliszki, aby je potłuc,co podobno ma przynieść jej szczęście. To już szczyt absurdu! Jak zniszczenie kieliszków ma się do szczęścia ?
Ktoś musiał je wyprodukować, włożyć w to swoją pracę. My niszcząc ją wierzymy,
że to przyniesie nam szczęście! Takich przykładów naszego głębokiego snu można by
opisać wiele. Kiedy zaczynamy się budzić dostrzegamy ich coraz więcej. Warto być czujnym obserwatorem, bo nie ma niczego,co nie byłoby ważne. Wszystko ma znaczenie,wszystko ma energię. Ani jeden czyn, ani jedna myśl nie przejdzie bez echa. Żyjmy więc świadomie, świadomie świętujmy. Nie zapominajmy o symbolice,
zwłaszcza o tym z czym utożsamiana jest światłość, a z czym ciemność.,,Imię Pana podobne jest do słońca,które rozprasza ciemności.”Dokonujmy więc wyborów,dokąd chcemy zmierzać.I pamiętajmy,że to nie ludzie będą nas oceniać.Nie bójmy się być jednostką,bo,,Zmiana rozpoczyna się zawsze od jednostki”.

Tags: , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

?>
stat4u