Author: gajaangels  //  Category: Przebudzenie

Słowa mają wielkie znaczenie

,,Pewien guru usiłował wyjaśnić jakiemuś audytorium, że ludzie silniej niż na rzeczywistość reagują na słowa. Żyją wręcz słowami, żywią się nimi. Jakiś mężczyzna wstał i zaprotestował:
– Nie zgadzam się z tym, że słowa wywierają na nas aż taki wielki wpływ. – Na co guru odparł:
– Siadaj, skurwysynie! – Zsiniały ze złości mężczyzna wykrzyknął:
– I to pan nazywa siebie osobą oświeconą, guru, mistrzem, powinien pan się wstydzić! – Na co guru odparł:
– Proszę mi wybaczyć, sir. Poniosło mnie. Naprawdę, proszę o wybaczenie. To nie było zamierzone. Przepraszam. – Mężczyzna w końcu się uspokoił. Wówczas guru powiedział:
– Wystarczyły dwa słowa, aby wywołać w panu burzę i kilka słów, by pana uspokoić. Prawda?”
Tak,jednym słowem możemy wywołać lawinę następstw.,,Mowa srebrem,milczenie złotem.”,ALE OSKARY ZDOBYWAJĄ TYLKO CI,KTÓRZY WIEDZĄ KIEDY,GDZIE,CO I KOMU POWIEDZIEĆ.Pamiętajmy aby najpierw była myśl,a później słowo.Rzadko zdarza się by nieprzemyślane słowo było właściwe.Niby takie proste,niby oczywiste,a jednak prawie wszyscy popełniamy te błędy.Mówimy za dużo,za mechanicznie i to przysparza nam wiele problemów.Większość z nas zapewne nie raz doświadczyła sytuacji,w której inna osoba twierdziła,że powiedzieliśmy coś,czego my sami nie byliśmy świadomi.To właśnie przez to,że mówimy mechanicznie i niestety tak też żyjemy.Dokąd nie zastanawiałam się nad tym popełniałam wiele błędów,mówiąc za dużo i do niewłaściwych osób.Często też chcąc otworzyć innym oczy,wywoływałam tylko ich agresję i odwrotny skutek.Zrozumiałam wreszcie,że ,,Nie warto uczyć świnię śpiewu.Straci się swój głos,a i świnię zdenerwuje.”Uważajmy wiec aby go nie stracić. Tańczmy swój taniec, nie depcząc przy tym nikogo.Jeśli będzie mu dane usłyszeć melodię prawdy, sam przyłączy się do nas.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

?>
stat4u